eesti
inglise
vene
saksa
läti
rootsi
soome
Poola
Prantsuse
Hispaania
Jaapan
Itaalia
Sisukaart Abi Detailne otsing
TOP 10
TOP 10
Uudised
Uudised
Galerii
Galerii
Saada kaart!
Saada kaart!
Kaardid
Kaardid
Viited
Viited
Videod
Videod
Veebikaamera
Veebikaamera
Eripakkumised
Eripakkumised
Avaleht > Tartu linn > Marsruudid > Euroopa Tellisgootika Tee Prindi Saada sõbrale Tagasiside  Küsi nõu
Tartu linn

Lähenevad sündmused

Bookmark and Share

Virtuaaltuur



Ilm Tartus

  Teisipäev, 22.05
  14..19   Päikesepaisteline kuiv ilm. Puhub kirdetuul 4-10 m/s. Sooja on 13..19°C.
  Täna, 23.05
7..13   Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Öö hakul võib Lõuna-Eestis äikesevihma sadada. Puhub kirdetuul 4-10 m/s. Sooja on 7..13°C. Päeval: Päikesepaisteline kuiv ilm. Puhub kirdetuul 4-10 m/s. Sooja on 13..19°C.
13..19  
  Neljapäev, 24.05
2..7   Öösel: Vähese pilvisusega kuiv ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on +2..+7, maapinnal võib kohati langeda 0..-2°C-ni. Päeval: Vähese pilvisusega kuiv ilm. Ida-, kirdetuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on 13..17°C.
13..17  
  Reede, 25.05
3..7   Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega kuiv ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Õhutemperatuur on +3..+7, maapinnal kohati 0°C. Päeval: Vähese ja vahelduva pilvisusega kuiv ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Õhutemperatuur on 14..20°C.
14..20  


 



EuRoB

Info: Tartu Turismiinfokeskus, Raekoda, Tartu 51004 


Telefon: 744 2111

EuRoB

Marsruut kulgeb seitsmes Läänemere-äärses riigis, hõlmates parimaid tellisgootika näiteid enam kui 30-s linnas, sh Tartus.


Jaani kiriku terrakotad, foto T. Viirelaid


300 aasta jooksul juhtis Hansa Liit kaubandust ja elu Läänemere ääres, mis oli keskajal Euroopa kaubanduse südameks. Selleaegsest võimust ja rikkusest annavad tunnistust kloostrid, raekojad,
linnamüürid, kirikud ja kadedraalid. Need on keskaja vaimuliku ja ilmaliku võimu tugevust sümboliseerivad mälestised.


Punane tellis on ühendavaks tunnuseks Läänemere ümbruse linnadele ja üksikehitistele.
Eurropa Tellisgootika Tee ei ole ainult võti möödunud aja võimu ja sellest ajast säilinu juurde,
vaid pakub ka võimalust vaadata nende seitsme maa kaasaegset elu
ja õppida tundma erinevaid rahvaid ja kultuure.

Eestis on tellisgootika rajatisi säilinud vähe, aga pärlid asuvad Tartus - Jaani kirik Jaani kirik ja end. Toomkirik  Toomkiriku varemed.

Jaani kirik, Eesti keasaegse ehituskunsti üks saäravamaid mälestisi, valmis 14. sajandil. Kiriku peamiseks uhkuseks on ainulaadsed puuskulptuurid, mis on valmistatud põletatud savist ehk terrakotast. Algselt on kirikut  kaunistanud ligi kaks tuhat skulptuuri, tänini on neid säilinud tuhat  EELK Tartu Jaani kirik

Toomkirik on läbinud mitmeid ehitusperioode ja valmis lõplikul kujul 16. sajandil. 16. sajandi teisel poolel, Liivi sõja päevil jäi kirik hoolduseta ja hakkas lagunema. Sellele aitas kaasa tulekahi 1624. a. Seoses ülikooli taasavamisega 1802. a. rekonstrueeriti aastatel 1804-1807 ülikooli esimese arhitekti prof. Johann Wilhelm Krause juhtimisel kiriku kooriosa raamatukogu tarbeks. 1985. a. alanud restaureerimistööd andsid hoonele praeguse ilme, vt ka    Toomemägi


Toomikirik, foto L. Savila

 


Bookmark and Share



 


Eripakkumised


AHHAA keskuse ja Aura keskuse ühiskülastus:
Terve keha ja terve vaim Tartus käsikäes!

Maitseelamuse Koda: Aprillikuu pakkumised.pdf

Pimeõhtusöök või pubituur!

TÜ Kunstimuuseumi Parroti piduõhtu Tartu Ülikooli peahoones

Lianni Stuudio tee ise! õpitoad

Margaretha eripakkumine pulmapäevaks

Dorpati erihinnad ja paketid

Aleksandri lõõgastuspaketid

Londoni eripakkumised

Hansahotelli sooduspakkumised

Barclay eripakkumised

Pallase eripakkumised

Staresti paketivalik

Tartu hotelli paketivalik

E-Turisti perepakett

E-Turisti õpilasreisid

Asian Chefi "Romantiline õhtusöök kahele"


 


Info